7co
06 بهمن 1401 - 13:06

وعده استاندار زنجان برای تکمیل ‌پروژه‌های نیمه‌کاره

استاندار زنجان در بازدید از پروژه سبزه میدان و بازار زنجان ‌گفت: استفاده از ظرفیت خصوصی در تکمیل برخی از پروژه‌های نیمه کاره اولویت ماست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، محسن افشارچی استاندار زنجان به همراه شهردار و اعضای شورای شهر زنجان از پروژه سبزه میدان بازدید کرد. قرار است فاز جنوبی سبزه میدان دهه مبارک فجر افتتاح شود.

محسن افشارچی استاندار زنجان در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: متأسفانه پروژه‌های نیمه کاره زیادی در سطح استان وجود دارد که وظیفه ما این است هرچه سریعتر تکلیف این پروژه‌ها را مشخص کنیم.

وی با ابراز تأسف از عمر برخی پروژه‌های نیمه کاره گفت: حتی برخی از این پروژه‌ها مطالعات خوبی صورت نگرفته که می‌توانیم به ورزشگاه 15 هزار نفری زنجان در دل کوه اشاره کنیم.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت خصوصی در تکمیل برخی از پروژه‌های نیمه کاره اولویت ماست، گفت: اتفاقات مبارکی در سطح استان در حال رقم خوردن است که امیدواریم با تکمیل برخی از این پروژه‌های نیمه تمام طلسم چند دهه‌ای آنان بشکند.

علیرضا فیروزفر شهردار زنجان، از افتتاح فاز جنوبی پروژه سبزه میدان در دهه فجر خبر داد و گفت: این افتتاح آغازگر جشن های مردمی دهه فجر در زنجان خواهد بود.

وی افزود: در طول چند ماه اخیر خوشبختانه پروژه سبزه‌میدان با سرعت بالایی پیش‌روی کرده و طبق آخرین بازدیدی که انجام گرفت بخشی از پروژه در طول هفته‌های پیشرو به اتمام خواهد رسید.

گفتنی است در سال 1367 پروژه بزرگ سبزه میدان توسط مسئولان امر به تصویب رسید، طرحی که شاید همان روز‌ها بر روی کاغذ پروژه‌ای ساده بوده و امکان به پایان رساندن آن در افقی نزدیک وجود داشت اما در طی این دهه‌ها این استان استانداران، شهرداران و اعضای شورای شهر بی‌شماری را به خود دیده ‌که عزم راسخ هیچ کدام نتوانسته چاله میدان زنجان را به آن طرح زیبایی که پروژه سبزه‌میدان می گویند نزدیک کرده باشد. اما خوشبختانه از چند سال گذشته عزم جدی برای اتمام آن وجود داشته که خوشبختانه قرار است چند هفته بعد فاز جنوبی پروژه سبزه میدان به بهره‌برداری برسد.

سبزه میدان منطقه‌ای است که در مرکز شهر زنجان واقع شده و در همسایگی بازار تاریخی زنجان، خانه تاریخی ذولفقاری‌ها و مسجد جامع قرار دارد. به نظر می رسد سبزه‌میدان هم می‌تواند بستر گردشگری خوبی در مرکز شهر زنجان ایجاد کند.

در ادامه محسن افشارچی استاندار زنجان سری به بازار زنجان زد و از نزدیک با اقشار مختلف مردم گفت‌وگو کرد. همچنین استاندار روند سنگ فرش بازار زنجان را بررسی کرد.

استانداری زنجان ,

استانداری زنجان , استانداری زنجان ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 999179