7co
06 بهمن 1401 - 11:11

۲۵ عملیات مقاومتی فلسطینیان طی ۲۴ ساعت گذشته

فلسطینیان طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ مورد عملیات مقاومتی علیه نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست انجام داده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،مرکز داده‌های فلسطینی «معطی» اعلام کرد که رزمندگان  مقاومت  طی 24 ساعت گذشته 25 مورد عملیات مقاومتی در کرانه باختری و قدس اشغالی علیه نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست انجام داده‌اند.

بر اساس گزارش این مرکز فلسطینی، این عملیات شامل 5 عملیات تیراندازی، پرتاب مواد منفجره، کوکتل مولوتف و یک حمله چاقو  بوده است.

 مقاومت در کرانه باختری  تشدید شد و جوانان فلسطینی با یورش شهرک‌نشینان صهیونیست مقابله کردند که طی آن دو تن از نظامیان اشغالگر صهیونیست مجروح شدند.

رزمندگان مقاومت پاسگاه نظامی «قلندیا»  را هدف قرار دادند، هنگام یورش نیروهای اشغالگر  صهیونیستی به اردوگاه «شعفاط»  در قدس اشغالی، مواد منفجره و کوکتل مولوتف را به سوی آنها شلیک کردند.

فلسطینیان همچنین پس از یورش نطامیان اشغالگر صهیونیست به « بیت امر» در الخلیل و اردوگاه «نور شمس» در طولکرم، به سوی نطامیان صهیونیستی کوکتل مولوتف پرتاب کردند.

فلسطینیان مواد منفجره را به سمت ایست های بازرسی «جلمه» و «دوتان» در استان جنین پرتاب کردند.  رزمندگان فلسطینی در اردوگاه شعفاط، مناطقی در قدس اشغالی، رام الله،طولکرم ، سلفیت، الخلیل در کرانه باختری ،جنین، نابلس، مواضع نظامیان صهیونیست را هدف تیراندازی و بسته‌های انفجاری قرار دادند.

مرکز داده‌های فلسطینی «معطی» همچنین اخیرا اعلام کرد که عملیات مقاومتی از ابتدای سال 2022 به طور چشم گیری افزایش یافته و به بیش از 10325 مورد که 565 مورد از آنها عملیات شلیک، 35 مورد حمله با سلاح سرد و 14 مورد عملیات زیر گیری با خودرو بوده است.

اخیرا روزنامه «یدیعوت احارانوت» نوشت که روزانه چندین عملیات فلسطینیان علیه اسرائیلی‌ها صورت می‌گیرد و تعداد عملیات هر روز نسبت به روز قبل بیشتر می‌شود.

چند روز گذشته کارشناسان اسرائیلی هشدار دادند که کرانه باختری در آستانه انتفاضه سوم و بزرگی است که احتمالا با فرا رسیدن ماه (مبارک) رمضان شدت خواهدگرفت. در سال جاری میلادی صحنه فلسطین شاهد شدت گرفتن ضرب آهنگ مقاومت است که می‌تواند تا سطح شکل‌گیری انتفاضه‌ای مسلحانه هم برسد.

این مسئله را روزنامه یسرائیل هیوم هم تایید و در یادداشتی تاکید کرد: اوضاع در (سرزمین‌های اشغالی) به شدت متشنج است و به سوی انفجار اوضاع و انتفاضه‌ای فلسطینی پیش می‌رود.

این رسانه نزدیک به نتانیاهو افزود: اوضاع در کرانه باختری مورد توجه هرتسی هالیوی رئیس ستاد ارتش است، زیرا این صحنه امروز در حال جوشش و غلیان است و هیچ روزنه امیدی هم برای پایان آن در افق دیده نمی‌شود.

ناظران معتقدند که این اقدامات در راستای جلوگیری از آغاز انتفاضه فراگیر فلسطینی‌ها در کرانه باختری انجام می‌شود که بسیاری از مسئولان صهیونیستی را نگران کرده است.

همچنین کارشناسان رژیم صهیونیستی معتقدند که این رژیم با بزرگترین چالش خود یعنی تحرکات مسلحانه فلسطینیان در کرانه باختری مواجه است.

چندی پیش، محافل امنیتی صهیونیستی اعلام کردند که کرانه باختری در آستانه انتفاضه جدید قرار دارد و ارتش رژیم صهیونیستی در تقابل با عملیات فلسطینیان در کرانه باختری، با بحران گزینه‌ها مواجه است.

سرزمین‌ اشغالی به ویژه کرانه باختری این روزها در شرایط خاصی به سر می‌برد و رزمندگان مقاومت  با هر ابزاری جنایت‌های رژیم صهیونیستی را پاسخ می‌دهند و همین امر منجر به  هراس صهیونیست‌ها شده است.

 این درحالی است که دیشب یکی از جوانان مجروح به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی در شهرک سلوان واقع در قدس اشغالی به شهادت رسید. در طول 24 ساعت گذشته، 3 نفر از فلسطینیان ساکن کرانه باختری به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند.

نظامیان اشغالگر در جریان درگیری‌های چهارشنبه شب در شهرک سلوان در جنوب مسجد الاقصی، اقدام به تیراندازی به سمت فلسطینیان کردند که در نتیجه آن، دو جوان فلسطینی نیز مجروح شدند.

طی چند ماه اخیر یورش‌ نظامیان صهیونیست به شهرهای کرانه باختری و بازداشت و به شهادت رساندن فلسطینیان شدت گرفته است.

نهادهای فلسطینی همواره خواستار حمایت بین‌المللی از ملت مظلوم فلسطین شده و از دادگاه بین‌المللی کیفری خواسته‌اند تحقیقات درباره جنایات رژیم صهیونیستی را هرچه سریع‌تر آغاز کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 998920