7co
02 اسفند 1401 - 23:00

آماده باش برای مدیریت حوادث چهارشنبه آخر سال

جلسه آمادگی برای مدیریت حوادث چهارشنبه آخر سال و هماهنگی برای اجرای طرح امداد نوروزی در مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز،  اصغر جعفری روحی رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز در  جلسه هماهنگی اجرای طرح امداد نوروزی با تاکید بر اهمیت آمادگی بیش از پیش در روزهای چهارشنبه آخر سال  اظهار کرد: در این روز ها با توجه به وجود اجتماعات و اقدام به رفتارهای خطرناک لزوم افزایش امکانات چشم پزشکی، مستقر کردن  اساتید چشم پزشک در مراکز جنرال، مستقر کردن کادر فوریت پزشکی با عنوان دیده ور در راستی آزمایی آمار مصدومین و  آماده باش کلی مراکز آموزشی و درمانی ضروری است.

وی در خصوص هماهنگی برای اجرای طرح امداد نوروزی گفت: با اجرای جلسات مدون در این خصوص تصمیمات اساسی در جهت رفاه حال مسافرها و میهمانان نوروزی  با هماهنگی کلیه معاونت ها و مدیریت های دانشگاه علوم پزشکی تبریز طبق روال سال های قبل انجام خواهد شد.

جعفری در خصوص چالش های موجود در روزهای فوق گفت: ضروری است با هماهنگی ها ومدیریت و اطلاع رسانی به موقع  در خصوص کاهش اعزام از شهرستانها، توزیع مناسب مصدومان، تکمیل پزشکان و پرستاران بیمارستان‌ها، یکپارچه سازی اعلام اخبار مصدومان و ... اقدامات مهم و مثمر ثمری برای کاهش آسیب‌ها انجام دهیم.

 اباذر فتح الله‌زاده، مسئول EOC دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جلسه در خصوص آمادگی برای مدیریت حوادث چهارشنبه آخر سال با بیان  اینکه در این روزها با تجمعات انبوه و رفتارهای خطرناک مواجهه خواهیم بود افزود: باید با هماهنگی همه واحدهای دانشگاه علوم پزشکی تبریز تمهیدات لازم ، برنامه ریزی  و تدوین پلان مناسب این تجمعات را مدیریت کرده و باعث کاهش این آسیب ها شویم.

فتح الله‌زاده ادامه داد: طبق آمار و اطلاعات در استان آذربایجان شرقی در سال گذشته  ۴۳۸ مصدوم و ۸ فوتی از گروه های سنی مختلف داشتیم.

وی گفت: اقدامات قبل از حادثه، شناخت انواع حوادث، داشتن مرکز فرماندهی، هماهنگی های درون بخشی و بین بخشی، ارتقاء فرهنگ سلامت عمومی، آمادگی بیمارستان های مرجع، داشتن سازو کارهای مناسب برای انتقال مصدومان و ... از اقدامات ضروری در حوادث چهارشنبه سوری است.
در آخر جلسه مقرر شد اقدامات، پیشنهادات واحدهای مختلف دانشگاه به صورت کتبی برای اجراء به این مرکز اعلام شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1049344